Galebovi United Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Galebovi United Forum

dok svi ljudi spavaju, galebi se karaju...
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 parangali-bacanje parangala na oboritu ribu

Go down 
AuthorMessage
Afro Galeb
Moderator



Number of posts : 365
Registration date : 2008-03-23

parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Empty
PostSubject: parangali-bacanje parangala na oboritu ribu   parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Icon_minitimeThu 10 Apr - 20:51:01

evo posto cemo na bracu uglavnom bacat parangale na oboritu ribu bilo bi dobro da iznesemo nasa iskustva u svrhu boljeg ulova.po mene je najbolje bacat parangal na krenu tako da je glavna krena 0,80.druga krena na koju se veze udica ne bi tribala bit veca od 0,35 ali da bude kvalitetna i negdi skoro metar za svaku udicu.udice su najbolje mustad (13,zakrivljene).jos triba po parangalu na krenu stavljat zalo da se ne zamrsi.ja imam jedan parangal na krenu (30 udica) sa kojim uvik nesto ulovim ali je zamrsen.provat cu ga nekako osposobit do braca.ali uvatit ce se ribe i na konop.a za jesku je najbolje koristit gauna(arbuni),lignju(fratri,arbuni,kanjci,skrpine,komarce....),kozicu(arkaji,komarce) i crva iako sa njim nisam ima neke dobre ulove,a posebno priko dana jerbo ga prozdere sitna riba.takoder je bitno da lignja bude nasa,a neki lignjun iz spanjolske.sta se dubine tice zavisi do godisnjeg doba.tako u 9 misec je najbolje bacat na 15 do 35 m.zimi triba malo dublje.tako sam prije 2-3 miseca uvatia arbuna od 70 deki na 50 metara dubine.ako se baca po pragovima bolje je bacat uz prag(nece zapet,riba se vrti oko praga).eto to je to od mene.ako imate koje iskustvo sa parangalima za bilu ribu recite,pa da uvatimo miljone na bracu.
Back to top Go down
Gost
Guest




parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Empty
PostSubject: Re: parangali-bacanje parangala na oboritu ribu   parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Icon_minitimeThu 10 Apr - 21:31:23

iman i ja nest iskustva, ali manje jer se time bavin uglavni liti i na jesen,cim zaladi spremam sve

slazen se da je za na oboritu ribu bolja krena, al ja je ne volin nikako, zato san napravia paranglal od konopa, kafenog, ima oko 70 udica mustad 1/0 zakrivljene, malo su manje al to je zato sta i tako vece ribe ode kod mene nema, a neman ni broda da iden sam daleko bacat; pjoki su 0,50 duljine cca 80Cm

ovi parangal je nov jer san ga napravija jesenas a nisan ga ima kad bacit, prije san ima isti ovakvi sa 50 udica, ali mi ga je ukra neko jeba mu ja mater

sta se tice lokacije baca bi na 10-30 metara, obicno negdi posli ponoc a diza bi oko 4 ujutru

dobra opcija je i bacit oko 3 ujutru i dignit oko 7, ali tad zna ic pandurija pa to izbjegavam

jeska je zapravo najjebeniji dio svega, moj je obicaj nataknit pola lignju-pola trpa, jer i jedna i druga ima prednosti i nedostatke

ulovi su mi obicno bili arkaji i komarce do kila, potrefi se i veci digod, arbuni do pol kila i sl

najvise me zivciraju jebeni pauci, mogu se slobodno uvatit pod peraju sa molima, jer ih ima ko govana, i jos toliko

btw ja nosin stap na brac, nadan se kojem lipsen ulovu sa kraja, to i je najveci gust
Back to top Go down
Afro Galeb
Moderator



Number of posts : 365
Registration date : 2008-03-23

parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Empty
PostSubject: Re: parangali-bacanje parangala na oboritu ribu   parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Icon_minitimeThu 10 Apr - 21:39:23

pekny halan wrote:
iman i ja nest iskustva, ali manje jer se time bavin uglavni liti i na jesen,cim zaladi spremam sve

slazen se da je za na oboritu ribu bolja krena, al ja je ne volin nikako, zato san napravia paranglal od konopa, kafenog, ima oko 70 udica mustad 1/0 zakrivljene, malo su manje al to je zato sta i tako vece ribe ode kod mene nema, a neman ni broda da iden sam daleko bacat; pjoki su 0,50 duljine cca 80Cm

ovi parangal je nov jer san ga napravija jesenas a nisan ga ima kad bacit, prije san ima isti ovakvi sa 50 udica, ali mi ga je ukra neko jeba mu ja mater

sta se tice lokacije baca bi na 10-30 metara, obicno negdi posli ponoc a diza bi oko 4 ujutru

dobra opcija je i bacit oko 3 ujutru i dignit oko 7, ali tad zna ic pandurija pa to izbjegavam

jeska je zapravo najjebeniji dio svega, moj je obicaj nataknit pola lignju-pola trpa, jer i jedna i druga ima prednosti i nedostatke

ulovi su mi obicno bili arkaji i komarce do kila, potrefi se i veci digod, arbuni do pol kila i sl

najvise me zivciraju jebeni pauci, mogu se slobodno uvatit pod peraju sa molima, jer ih ima ko govana, i jos toliko

btw ja nosin stap na brac, nadan se kojem lipsen ulovu sa kraja, to i je najveci gust

e slazem se u vezi stapa.ja cu isto svoj ponit.isto cu ponit kancevacu,pa mozemu i iz kaica lovit
Back to top Go down
Gost
Guest




parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Empty
PostSubject: Re: parangali-bacanje parangala na oboritu ribu   parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Icon_minitimeThu 10 Apr - 21:41:15

Quote :
e slazem se u vezi stapa.ja cu isto svoj ponit.isto cu ponit kancevacu,pa mozemu i iz kaica lovit

eee i ja isto, ne znan sta je kancevaca al pretpostavljan da mislis na tunju Suspect
Back to top Go down
Afro Galeb
Moderator



Number of posts : 365
Registration date : 2008-03-23

parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Empty
PostSubject: Re: parangali-bacanje parangala na oboritu ribu   parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Icon_minitimeThu 10 Apr - 22:05:14

pekny halan wrote:
Quote :
e slazem se u vezi stapa.ja cu isto svoj ponit.isto cu ponit kancevacu,pa mozemu i iz kaica lovit

eee i ja isto, ne znan sta je kancevaca al pretpostavljan da mislis na tunju Suspect

je tunja je
Back to top Go down
Sponsored content





parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Empty
PostSubject: Re: parangali-bacanje parangala na oboritu ribu   parangali-bacanje parangala na oboritu ribu Icon_minitime

Back to top Go down
 
parangali-bacanje parangala na oboritu ribu
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Parangali-bacanje parangala u bracki kanal

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Galebovi United Forum :: o svemu pomalo :: ribarenje-
Jump to: